Som aktívna

Kategória: Nezaradené
Som-aktivna

Zdravé srdce

Vitamín K2 prispieva k správnej činnosti kardiovaskulárneho systému. Zo stravy ho ale nedokážeme prijať dostatok,  a preto by sme ho mali telu zabezpečiť aspoň vo forme výživových doplnkov. Ako v našom tele funguje tento vitamín, ktorý sa stal predmetom skúmania posledného desaťročia? Jeho hlavnou funkciou je zabezpečiť pohyb vápnika v tele a to tak, že podporuje jeho ukladanie v kostiach a zuboch, kde je potrebný a odstraňuje ho z miest, kde ho nechceme ako napríklad z artérií. Priechodné a zdravé tepny sú tak zárukou, že srdce bude dostatočne okysličené a zásobené krvou. Ideálne je užívať vitamín K2 v trojkombinácii spolu s vitamínom D3 a vápnikom OVOVITAL®.

Pre všetkých, ktorým záleží na zdravom srdci

Vedeli ste, že až deväť z desiatich Slovákov má minimálne jeden rizikový faktor pre vznik kardiovaskulárneho ochorenia a že za takmer polovicu úmrtí na Slovensku môžu kardiovaskulárne problémy?

Prečo je to tak?

Ste aj vy neustále v strese, nič nestíhate, odvšadiaľ a všade sa len ponáhľate, nemáte čas na cvičenie, na relax ani nepomyslíte, dovolenku a oddych ste mali naposledy v lete? Vitajte v klube. Aj vy s najväčšou pravdepodobnosťou patríte medzi ľudí s vyšším kardiovaskulárnym rizikom.

Čo to znamená?

Sú faktory, ktoré ovplyvniť viete a faktory, ktoré ovplyvniť nedokážete. Ak aj vy okrem stresu bojujete s nadváhou, máte poruchu metabolizmu tukov, zistenú inzulínovú rezistenciu, vyšší tlak a nebodaj aj fajčíte, patríte medzi ľudí, ktorí by sa mali zamyslieť, pretože pravdepodobne máte vyššie kardiovaskulárne riziko. Ideálne by bolo, ak by ste sa prestali stresovať, začali sa zdravo stravovať, pravidelne sa hýbať a prestali fajčiť. Krásna predstava, nie?

Najdôležitejšie je začať sa správne starať o svoje cievy a srdce.
A s tým vám vieme pomôcť aj my.

Slovenská farmaceutická spoločnosť BIOMIN a.s., prináša na trh NOVINKU určenú všetkým, ktorým záleží na zdravom srdci – Vitamín K2D3 PROTECT, špeciálne vyvinutý pre ľudí s vyšším kardiovaskulárnym rizikom. Jedna kapsula obsahuje 90 μg vitamínu K2 a 1000 I.U. vitamínu D3 – cholekalciferolu.

Pružné cievy

Človek trpiaci aterosklerózou nosí v sebe akúsi časovanú bombu. Dôsledkom zúženia ciev sa totiž nedostatočne prekrvujú orgány, ku ktorým tieto cievy vedú a je len otázkou času, kedy tento stav vyústi do srdcovej či mozgovej príhody. Výnimočné nie sú ani ischemické choroby dolných končatín či skleróza. Lekári sa domnievajú, že vďaka vitamínu K2 môžete udržať svoje cievy v kondícii. Jeho úlohou je totiž nasmerovať vápnik v tele práve tam, kde je potrebný, teda do kostí a zubov a naopak odstrániť ho z miest, kde nie je pre telo prospešný, čiže z ciev. Získať vitamín K2 zo stravy v dostatočnom množstve je prakticky nemožné, preto je vhodné užívať ho vo forme výživových doplnkov, ideálne v kombinácii vápnik  OVOVITAL®a vitamín K2 + vitamín D3.

Silné svaly

Pre svaly je v prvom rade dôležitý pohyb a primeraná záťaž. Nesvedčí im prílišné preťažovanie pri športovaní, no ani pasívny spôsob života. Pokiaľ máme totiž málo pohybu a ráno sa rozbehneme na autobus, svaly môžu bolestivo zareagovať. Ako sa dopracovať k silným a pevným  svalom? Okrem primeraného cvičenia je pre svaly mimoriadne dôležitý pravidelný prísun vitamínu D3. Ten môžeme získať zo slnečného žiarenia, stravy alebo v podobe výživových doplnkov. Vo svaloch funguje vitamín D3 dvojako – dokáže ovplyvniť ich rast a zvyšovaním hladiny vápnika ich aktivuje. Už počas vnútromaternicového vývinu dokážeme podporiť  kvalitu svalov dieťaťa tým, že počas tehotenstva zvýšime prísun vitamínu D3. Mladí ľudia, ktorí majú silné svaly, sú navyše menej náchylní k pádom a zlomeninám v starobe. Vitamín D3 je potrebné dopĺňať nielen v zimných mesiacoch, kedy nie je slnečných lúčov dostatok, ale po celý rok, pretože 60% ľudí má nízku hladinu vitamínu D3 v krvi. 

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte ho a dajte o ňom vedieť aj svojim priateľom.

 

Najnovšie články

Užitočné linky